Vítejte na stránkách České leasingové a finanční asociace

 

Nová předsedkyně představenstva ČLFA

Novou předsedkyní ČLFA byla zvolena Jana Hanušová, generální ředitelka společnosti ESSOX. Nové složení předsednictva ČLFA potvrzuje stabilitu Asociace coby důležitého partnera veřejné správy při tvorbě legislativy, ochraně spotřebitele a celkové kultivaci leasingového a finančního trhu v České republice.
 
Dosavadní předseda Jiří Matula (UniCredit Leasing CZ) bude nadále působit v představenstvu ČLFA jako místopředseda a na konci letošního roku po čtrnácti letech strávených ve vedení asociace odejde do penze. Své pozice v představenstvu ČLFA obhájili také místopředseda Karel Nováček (Factoring České spořitelny) a členové představenstva Pavel Fořt (ALD Automotive), Luděk Jírů (Home Credit) a Josef Langmayer (Raiffeisen-Leasing). Doplnil je nový člen představenstva Josef Vajsejtl ze společnosti ČSOB Leasing.
 
Jana Hanušová je absolventkou Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy. Od roku 1999 působí ve Skupině Komerční banky a Société Générale, v roce 2015 byla jmenována jednatelkou a generální ředitelkou společnosti ESSOX v České republice a na Slovensku. Současně vykonávala funkci místopředsedkyně představenstva ČLFA. Je zakladatelkou projektu Společně bezpečně, který formou osvěty přispívá ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu s důrazem na ochranu dětí. Jana Hanušová patří k nejvýše postaveným ženám v tuzemském finančním byznysu. Časopis Forbes ji v letošním žebříčku nejvlivnějších žen České republiky zařadil na 40. místo.
 
Zpět