Vítejte na stránkách České leasingové a finanční asociace

 

Členské společnosti

Zpět

UniCredit Leasing CZ, a.s.

Budova Filadelfie, Želetavská 1525/1
Praha 4
140 00
tel: 844 113 355

IČ: 15886492
Založena: 27. února 1991
Základní kapitál: 981 452 000 Kč

Statutární orgán:
Předseda představenstva: Ing. Jakub Stárek
Členové představenstva: Ing. Jiří Houška, Ing. Miroslav Gálus, Ing. Petr Komárek

Aktivity:
UniCredit Leasing CZ, a.s. patří mezi přední poskytovatele nebankovních finančních produktů v České republice, kde působí již více než 30 let. V rámci své podnikatelské činnosti poskytuje financování formou finančního či operativního leasingu, úvěru pro podnikatele i soukromé osoby nebo splátkového prodeje. Společnost má univerzální charakter a financuje dopravní techniku (osobní, užitkové a nákladní automobily, motocykly, autobusy a další dopravní techniku), stroje a zařízení.

Na českém trhu je UniCredit Leasing CZ lídrem v oblasti značkového financování a nabízí celou řadu produktů ve spolupráci s významnými importéry a výrobci osobních a užitkových automobilů a motocyklů, mezi které patří: Volvo Car Financial Services, OPEL Finance, HONDA Financial Services, MAZDA Finance, SUBARU Finance, Fiat Finance, Fiat Professinal Finance, Alfa Romeo Finance, Jeep Finance, Jaguar Financial Services a Land Rover Financial Services, SsangYong Finance, Nissan Finance, Harley Davidson Finance, FORD Credit, Yamaha Motor Finance a IVECO Finance. V oblasti strojů a zařízení UniCredit Leasing CZ poskytuje financování ve spolupráci s John Deere Financial a JCB Finance. Dále UniCredit Leasing CZ úzce spolupracuje s významnými dodavateli, jako jsou značky Jungheinrich, Bobcat, Wielton, Yanmar a Kubota. Pro segment financování zemědělské techniky má k dispozici finanční produkty s možností čerpání dotací a s využitím podpory PGRLF. UniCredit Leasing CZ dále využívá i instrumenty Národní rozvojové banky, EIB, CEB a EIF.

Prostřednictvím dceřiné společnosti UniCredit pojišťovací makléřská spol. s r.o. zajišťuje UniCredit Leasing CZ výhodné komplexní pojištění předmětu financování nejen po dobu trvání smlouvy, ale i po jejím ukončení.
Díky dceřiné společnosti UniCredit Fleet Management, s.r.o. je poskytován komplexní operativní leasing vozového parku podnikatelům a firmám. UniCredit Fleet Management také poskytuje řešení na základě individuálních žádostí spotřebitelům a služby v oblasti správy vozového parku. Další dceřiná společnost, RCI Financial Services, realizuje financování osobních a užitkových vozidel značek Renault a Dacia.

UniCredit Leasing CZ nabízí produkty s fixními splátkami, a to s měsíční nebo čtvrtletní úhradou. Dále pak provozní financování dealerských sítí a financování intrakomunitárních dodávek formou leasingu či úvěru, příp. dodávek předmětů ze zemí mimo EU.UniCredit Leasing CZ pokračuje v dlouhodobě velmi dobře fungující obchodní spolupráci s divizí Firemního a investičního bankovnictví a v dalším systematickém nastavování spolupráce s retailovou divizí UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.. Stejně tak pokračuje v rozvoji a implementaci digitálních technologií a v digitalizaci procesů, a to jak směrem k našim zákazníkům a kooperačním partnerům, tak při zlepšování a zjednodušování procesů uvnitř společnosti.

Minimální hranice obchodu: neuvádí

Objem leasingu v r. 2022: 2.524,66 mil. Kč
Objem spotřebitelských úvěrů v r. 2022: 791,98 mil. Kč
Objem úvěrů pro podnikatele v r. 2022: 10.553,96 mil. Kč