Vítejte na stránkách České leasingové a finanční asociace

 

Členské společnosti

Zpět

UniCredit Leasing CZ, a.s.

Budova Filadelfie, Želetavská 1525/1
Praha 4
140 00
tel: 844 113 355

IČ: 15886492
Založena: 27. února 1991
Základní kapitál: 981 452 000 Kč

Statutární orgán:
Předseda představenstva: Ing. Jakub Stárek
Členové představenstva: Ing. Jiří Houška, Ing. Miroslav Gálus, Ing. Petr Komárek

Aktivity:
UniCredit Leasing CZ, a.s. patří mezi přední poskytovatele nebankovních finančních produktů v České republice, kde působí již více než 30 let. V rámci své podnikatelské činnosti poskytuje financování formou finančního a operativního leasingu, úvěrů pro podnikatele i soukromé osoby či splátkového prodeje. Společnost má univerzální charakter a financuje dopravní techniku (osobní, užitkové a nákladní automobily, motocykly, autobusy a další dopravní techniku) i stroje a zařízení.

Na českém trhu je UniCredit Leasing lídrem v oblasti značkového financování a nabízí celou řadu produktů ve spolupráci s významnými importéry a výrobci osobních a užitkových automobilů a motocyklů. Do portfolia značkových financování patří: Volvo Car Financial Services, OPEL Finance, HONDA Financial Services, MAZDA Finance, SUBARU Finance, Fiat Finance, Fiat Professinal Finance, Alfa Romeo Finance, Jeep Finance, Jaguar Financial Services a Land Rover Financial Services, SsangYong Finance, Nissan Finance, Harley Davidson Finance, FORD Credit a Yamaha Motor Finance. V oblasti strojů a zařízení UniCredit Leasing poskytuje značkové financování John Deere Financial a JCB Finance. Dále úzce spolupracuje s významnými dodavateli z tohoto oboru, jako jsou značky Jungheinrich, Bobcat, Wielton, Yanmar a Kubota. Pro segment financování zemědělské techniky jsou k dispozici finanční produkty s možností čerpání dotací a využití podpory PGRLF. UniCredit Leasing dále využívá i instrumenty Národní rozvojové banky, EIB, CEB a EIF.

Prostřednictvím dceřiné společnosti UniCredit pojišťovací makléřská spol. s r.o. zajišťuje UniCredit Leasing výhodné komplexní pojištění předmětu financování nejen po dobu trvání smlouvy, ale i po jejím ukončení.

Prostřednictvím dceřiné společnosti UniCredit Fleet Management, s.r.o. je poskytován komplexní operativní leasing vozového parku podnikatelům a firmám. UniCredit Fleet Management také poskytuje řešení na základě individuálních žádostí spotřebitelům a služby v oblasti správy vozového parku.

Prostřednictvím dceřiné společnosti RCI Financial Services společnost realizuje financování osobních a užitkových vozidel značek Renault a Dacia.

UniCredit Leasing nabízí produkty s fixními splátkami s pravidelným nebo sezonním průběhem a měsíční i čtvrtletní úhradou. Dále pak provozní financování dealerských sítí a financování intrakomunitárních dodávek formou leasingu či úvěru, příp. dodávek předmětů ze zemí mimo EU. Za svou činnost společnost získala mnohá ocenění: Zlaté koruny, Grand Prix Internet Effectiveness Award nebo cenu za Image Rhodos.

V roce 2021 UniCredit Leasing pokračoval v dlouhodobě velmi dobře fungující obchodní spolupráci s divizí Firemního a investičního bankovnictví UniCredit Bank i v dalším systematickém nastavování spolupráce s retailovou divizí UniCredit Bank.

Stejně tak pokračoval v rozvoji a implementaci digitálních technologií a digitalizaci procesů, a to jak směrem k našim zákazníkům a kooperačním partnerům, tak při zlepšování a zjednodušování procesů uvnitř naší společnosti.

Minimální hranice obchodu: neuvádí

Objem leasingu v r. 2021: 2.709,05 mil. Kč
Objem spotřebitelských úvěrů v r. 2021: 989,12 mil. Kč
Objem úvěrů pro podnikatele v r. 2021: 10.958,47 mil. Kč